Jak se starat o dřevěný nábytek

15.05.2013 21:20

Vím, na trhu je tolik speciálních přípravků na nábytek a spousta z nich je přímo určených na dřevěný nábytek, ale co když chceme něco, co bude ekologické a ještě to najdeme doma?

Čistící prostředek

2 polévkové lžíce panenského olivového oleje

2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy

Přísady smíchejte ve skleněné nádobce, protřepejte a nanášejte bavlněným hadříkem.

Jak na skrvrny od vody

Smíchejte jedlou dodu s majonézou v takovém poměru, aby vznikla hustá hmota (prostě přiměřeně). Pak malé množství vetřete do dřeva a nechte asi pět minut působit. Poté přeleštěte bavlněným hadříkem.

První pomoc při popálení dřevěného povrchu

I mistr tesař se občas utne, stačí na dřevěný stůl položit horký hrnec... Tak a co teď s tím? Podle toho, jakou barvu má povrch, tak vezměte svíčku buď světlé nebo tmavé barvy a třete jí postižené místo. Potom místo zakryjte ddvojitou vrstvou kuchyňských papírových utěrek (aby se přebytečný vosk měl kam vsáknout a zároveň jste stůl dál nelikvidovali) a přiložte teplou žehličku. Poté povrch přeleštěte jemným hadříkem a případně celý postup podle potřeby ještě znovu zopakujte.

Jak odstranit obtisky a zbytky žvýkačky?

Na postižené místo naneste přiměřené množství rostlinného oleje, nechte přes noc stát a ráno otřete měkkým hadříkem.

Jak na matné bílé kroužky od sklenic

Tak tohle člověk úplně vždycky nemá, ale i tak se to hodí vědět. Pokud chcete odstranit kroužky vzniklé pokládáním hrnečků a sklenic, pak vězte, že stačí vzít čerstvý vlašský ořech a půlkou tohoto čerstvého ořechu postižené místo třít. 

 

Diskusní téma: Jak se starat o dřevěný nábytek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek